Star Wars- filmy


Star Wars I - Mroczne widmo
Senat Republiki Galaktycznej nie potrafi się dogadać w sprawie szlaków handlowych, więc Federacja Handlowa blokuje małą planetę Naboo. Kanclerz Republiki wysyła dwóch rycerzy Jedi by w tajemnicy negocjowali z Federacją Handlową. Do negocjacji nie dochodzi, gdyż Federacja Handlowa zaczyna inwazję na planetę. Qui-Gon Jinna i jego padawan Obi-Wana Kenobi dostają się na planetę Naboo, uwalniają królową Amidalę i uciekają z planety. Jednak królewski statek zostaje uszkodzony i ląduje na planecie Tatooine, gdzie Qui-Gon Jinn spotyka chłopca Anakina Skywalkera. Dzięki chłopcu zdobywają potrzebne części do statku. Ponadto Qui-Gon Jinn wyczuwa w chłopcu wielką moc i postanawia zabrać go do Rady Jedi.
Star Wars II - Atak klonów
Dziesięć lat po wyzwoleniu Naboo Anakin Skywalker, jest dobrze wyszkolonym padawanem Obi-Wana Kenobiego. Po nieudanym zamachu na życie senator Padmé Amidalę, Obi-Wana Kenobi i Anakin Skywalker zostają przydzieleni do jej ochrony. Wkrótce Obi-Wan Kenobi otrzymuje misję odnalezienie zleceniodawcy zamachów, a Anakin Skywalker sam ma chronić Padmé Amidale. Pomiędzy Anakinem Skywalkerem i Padmé Amidala rodzi się uczucie miłości, które jest zakazane w zakonie Jedi. Pewnej nocy Anakinowi Skywalkerowi śni się matka i postanawia wbrew rozkazom wyruszyć na Tatooine, by ją uwolnić.
Star Wars III - Zemsta Sithów
Obi-Wan Kenobi wraz z Anakinem Skywalkerem ratują Kanclerza Palpatine z rąk generała Grievousa. Wkrótce Kanclerz Palpatine prosi Radę Jedi, by Anakin Skywalker zasiadł w Radzie jako jego reprezentant. Kanclerz Palpatine chce by Anakin Skywalker donosił mu o wszelkich decyzjach Rady Jedi. A Obi-Wan Kenobi chce by Anakin Skywalker szpiegował Kanclerza Palpatine. Tymczasem Anakin Skywalker dowiaduje się, że Padmé Amidala jest w ciąży. Anakinowi Skywalkerowi śni się śmierć Padmé i zaczyna wierzyć że sny pokazują mu przeszłość. Wkrótce Kanclerz Palpatine opowiada Anakinowi Skywalkerowi legendę o Mrocznym Lordzie Sithów Darthu Plagueisie, który potrafił ocalić bliskich od śmierci. Jednak tej wiedzy na pewno nie nauczy się od Rycerzy Jedi, tylko od Sithów.
Star Wars IV - Nowa nadzieja
Mija dziewietnaście lat. Galaktyką żądzi Imperator Palpatine. Prawą ręką Imperatora Palpatine jest jego uczeń Darth Vader. Tymczasem Sojusz Rebeliantów zdobywa plany tajnej broni Imperium nazwanej Gwiazdą Śmierci, która jednym strzałem potrafi zniszczyć całą planetę. Plany zapisane są w pamięci droida astromechanicznego R2-D2, który trafia na planetę Tatooine, gdzie od wielu lat ukrywa się mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi. Obi-Wan Kenobi wraz z młodym farmerem Lukiem Skywalkerem, uciekają przed siłami Imperium na pokładzie starego wysłużonego frachtowca, dowodzonego przez przemytnika Hana Solo. Muszą dostarczyć plany do dowództwa Sojusz Rebeliantów, gdzie ma zostać opracowany sposób zniszczenia Gwiazdy Śmierci.
Star Wars V - Imperium kontratakuje
Imperium dowiaduje się, że Sojusz Rebeliantów znajduje się na mroźnej planecie Hoth. Tymczasem na planecie Hoth Han Solo wie, że musi spłacić stare długi, więc decyduje się opuścić Sojusz Rebeliantów. Kiedy nad planetę przybywa krążownik Imperium, po zaciętej bitwie Sojusz Rebeliantów ucieka z planety. Po ataku Luke Skywalker udaje się na planetę Dagobah, na której ma odnaleźć wielkiego mistrza Jedi Jodę. Luke Skywalker u Jody ma pobierać dalszą naukę by stać się prawdziwym Jedi. Tymczasem Han Solo wraz z księżniczką Leią uciekając przed siłami Imperium, lecą na Bespin, do Miasta w Chmurach. Chcą szukać schronienia u starego przyjaciela Hana Solo, Lando Calrissina, który jest zarządcą Miasta w chmurach.
Star Wars VI - Powrót Jedi
Na Tatooine Han Solo, zamrożony jest karbonicie i znajduje się jako ozdoba w pałacu Jabby Hutta, miejscowego gangstera. Jego przyjaciele, Luke, Leia, Lando oraz Chewbacca obmyślają plan jak go uwolnić. Po uwolnieniu Hana Solo Luke Skywalker powraca na planetę Dagobah, gdzie dowiaduje się od umierającego Yody, że Darth Vader naprawdę jest jego ojcem i że Luke ma siostrę bliźniaczkę. Tymczasem dowództwo Sojuszu Rebeliantów dowiaduje się gdzie znajduje się budowana nowa Gwiazda Śmieci. Sojuszu Rebeliantów chce wykorzystać fakt, że na jej pokładzie jest sam Imperator Palpatine.
Star Wars VII - Przebudzenie Mocy
Po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci nad Endor mija trzydzieści lat, a władzę w galaktyce przejął Najwyższy Porządek. Najwyższy Porządek za cel obrał sobie zgładzenie wszystkich rycerzy Jedi i zniszczenie całej Republiki. Luke Skywalker ukrył się gdzieś w galaktyce, Leia Organa dowodzi Sojuszem Rebeliantów, a Han Solo powrócił do swojego starego fachu jako przemytnik. Tymczasem na planecie Jakku, w trakcie polowania Najwyższego Porządku na pilota Rebelii, jeden ze szturmowców ma dość pracy jako szturmowiec i pomaga pilotowi w ucieczce. Wkrótce skradzionym i uszkodzonym TIE fighterem rozbijają się na pustyni. Wkrótce szturmowiec poznaje miejscową zbieraczkę złomu Rey. Szturmowiec chce wydostać się z planety i dotrzeć do Sojuszu Rebeliantów, gdyż przekonany jest że jest w posiadaniu mapy pobytu Luka Skywalkera. Uciekając przed siłami Najwyższego Porządku, Szturmowiec wraz z Rey, kradną stary wysłużony transportowiec który nosi nazwę Sokół Millenium.
Star Wars VIII - Ostatni Jedi
Najwyższy Porządek odnajduje bazę Sojuszu Rebeliantów. Wobec przeważającej siły statki rebelii są zmuszone uciekać, jednak w trakcie ucieczki okręt dowodzenia zostaje zniszczony. Leya Organa zostaje uratowane, jednak zapada w śpiączkę. Dowództwo nad flotą Rebeliantów przejmuje wiceadmirał Amilyn Holdo. Jej sposób dowodzenia nie podoba się najlepszemu pilotowi Rebelii Poe Dameronowi. Flota Rebelii ucieka do nadprzestrzeni jednak Najwyższy Porządek ją szybko odnajduje. Finn podejrzewa, że Najwyższy Porządek umieścił urządzenie naprowadzające na statku Rebelii. Finn po kryjomu przed dowództwem Rebelii musi znaleźć włamywacza, który pomoże dostać się na okręt Najwyższego Porządku. Tymczasem Rey stara się nakłonić Luka Skywalkera by ją szkolił w technikach Jedi.
Star Wars IX - Skywalker. Odrodzenie
Finn i Poe Dameron dostają informację od szpiega, że Najwyższym Porządkiem dowodzi odrodzony Imperator Palpatine, który obecne przebywa na planecie Exegol. W tajemnicy Imperator Palpatine buduje na planecie Exegol flotę Gwiezdnych Niszczycieli. Podczas szkolenia Jedi, Rey ma wizję w której musi odnaleźć starożytny artefakt Sithów. Rey wraz z Finnem, Poe i Chewbaccą na pokładzie Sokoła Millenium wyrusza na planetę Pasaana, gdzie w poszukiwaniach pomaga im Lando Calrissian. Wkrótce Rey musi stoczyć kolejną walkę z Kylo Renem. W trakcie walki Rey niszczy transportowiec Najwyższego Porządku, na pokładzie którego miał się znajdować Chewbacca. Wkrótce Rey trafi przed oblicze samego Imperatora Palpatine.
Star Wars Historie I - Łotr 1
Film Gwiezdne Wojny Historie Łotr 1 opowiada o losach Jyn Erso, córki naukowca Galen Erso, który jest głównym konstruktorem pierwszej Gwiazdy Śmierci. Jyn Erso zostaje uwolniona z Imperialnego transportu więziennego przez Rebelianckiego kapitana Cassiana Andora. Trafia na planetę Yavin 4, gdzie spotyka się z przywódcami Rebelii. Jyn Erso i kapitan Cassian Andor dostają zadanie odnalezienia Galena Erso. Jyn Erso nie wie jednak, że kapitan Cassian Andor w tajemnicy dostaje rozkaz zabicia jej ojca. Najpierw Jyn Erso i kapitan Cassian Andor udają się na planetę Jedha, by odszukać pilota Rebelii Bodhi Rooka pracującego jako pilot transportowca we flocie Imperium Galaktycznym. Bodhi Rook posiada informacje o słabym punkcie Gwiazdy Śmierci.
Star Wars Historie II - Han Solo
Film Gwiezdne Wojny Historie Han Solo opowiada o przygodach młodego przestępcy Hana Solo. Młody Han uciekając przed miejscowym gangiem wstępuje do Imperialnej Marynarki Wojennej. Chce zostać pilotem lecz trafia do piechoty. Po kilku latach na polu bitwy spotyka Chewbaccę i wspólnie dołączają do grupy przestępców. Tobias Beckett od swojego pracodawcy dostaje zadanie zdobycia, cennego i rzadkiego paliwa zwanego coaxium. Aby kradzież się powiodła potrzebują szybkiego statku. Spotykają się z hazardzistą Lando Calrissianem. Han zamierza wygrać w grę zwaną Sabacc, by zdobyć statek Sokół Millennium.
Star Wars Historie III - Rogue Squadron
Premiera 2023 / 2024.