Opis odcinków
Spis odcinków

Troche faktów.
Serial Star Trek The Next Generation jest drugą serią stworzoną przez Gene'a Roddenberry'ego. Został nakręcony 20 lat po pierwszym Star Treku (The Orginal Series), ale przenosi nas o 75 lat do przodu w 24 wiek. Premiera odbyła się w 1987r.

Małe streszczenie.
Serial opowiada o kosmicznych wędrówkach statku USS Enterprise-D NCC-1701-D pod dowództwem kapitana Jean-Luc'a Picard'a, którego misją jest poszukiwanie nowych form życia i nieznanych cywilizacji. Akcja dzieje się w 24 wieku, w którym Imperium Klingońskie jest sojusznikiem Federacji.

Cytat:
"Kosmos, ostateczna granica.
Oto wędrówki statku kosmicznego Enterprise,
przemierzającego międzygwiezdne szlaki, aby badać obce światy.
Odkrywać nowe formy życia i nieznane cywilizacje.
Aby śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek."Występują:
kapitan Jean-Luc Picard - dowódca - Patrick Stewart
komandor William T. Riker - pierwszy oficer - Jonathan Frakes
komandor porucznik Geordi LaForge - główny mechanik - LeVar Burton
porucznik Worf - oficer taktyczny - Michael Dorn
doktor Beverly Crusher - główny oficer medyczny - Gates McFadden (sezony 1, 3-7)
komandor Deanna Troi - doradca - Marina Sirtis
komandor porucznik Data - oficer naukowy - Brent Spiner
chorąży Wesley Crusher - kadet - Wil Wheaton (sezony 1-4)
porucznik Natasha "Tasha" Yar - oficer taktyczny - Denise Crosby (sezon 1)
Miles O'Brien - Colm Meaney
chorąży Ro Laren - Patrick Stewart
Barmanka Guinan - Whoopi Goldberg
komandor Katherine Pulaski - główny oficer medyczny - Diana Muldaur


Serial Star Trek TNG składa się z 7 sezonów - 177 odcinków.
Sojusznicy Federacji:

Wolkanie:
Wolkanie są pierwszym obcym gatunkiem poznanym przez ludzi. Mieli o ludziach niezbyt dobre zdanie - byli dla nich gatunkiem o barbarzyńskiej przeszłości, który od razu chce samodzielnie badać kosmos. W przeszłości Wolkanie byli gwałtowni i porywczy, lecz lata wyniszczających wojen i groźba wyginięcia całego gatunku, zmusiły ich do wykształcenia umiejętności tłumienia emocji. Charakteryzują się racjonalnym i logicznym myśleniem, są rasą, która tak mocno wierzy w logikę. Są także gatunkiem zdolnym do przenoszenia swojej świadomości do innego osobnika. Mniej więcej każdy dorosły Wolkanin co 7 lat musi znosić pon farr inaczej "gorączka krwi", jest to okres który cechuje się intensywni uczuciami oraz podwyższonym popędem seksualnym. Należą do założycieli Zjednoczonej Federacji Planet.

Klingoni:
Klingoni to rasa wojowników. Ich ojczystą planetą jest Qo'noS. Słyną z wielkiego męstwa, chęci do walki, ich społeczeństwo funkcjonuje wg brutalnych zasad, w których współczucie i słabość traktowane są z największą odrazą. W swoich poczynaniach kierują się zasadami honoru i chęcią zdobycia chwały. Utworzone przez nich Imperium Klingońskie stanowi jedną z głównych sił Kwadrant Alfa.

Betazoidzi:
Rasa pochodząca z planety Betazed. Dysponują umiejętnościami telepatycznymi, najczęściej zdolność ta rozwija się w okresie dojrzewania, lecz pewna część populacji posiada tą umiejętność od chwili narodzin. Charakterystyczną cechą, która ich odróżnia od ludzi, jest posiadanie czarnych tęczówek. W Betazoickej ceremonii ślubnej tradycja jest występowanie nago, nie tylko państwo młodzi ale także goście są do tego zobowiązani. Ich religia opiera się na wierze w wielu bogów.


Wrogowie Federacji:

Romulanie:
Romulanie to rasa posiadająca wspólne korzenie z Wolkanami. Ich ojczystą planetą jest Romulus i są założycielami Romulańskiego Imperium Gwiezdnego, która jest jedną z największych potęg, która rozprzestrzeniła się na wiele światów, obejmując znaczną część Kwadrantu Beta. Ich statki posiadają maskowanie, dzięki czemu są prawie nie do wykrycia.

Kardasjanie:
Kardazjanie to technologicznie zaawansowana cywilizacja. W przeszłości byli oni pokojowym i uduchowionym ludem. Jednak kiedy do władzy dorwało się Wojsko to przemocą zdobywano technologie i podbijano nowe terytoria. W kardazjańskiej kulturze, starość jest postrzegana jako oznaka potęgi i dostojeństwa. Rodzina jest dla Kardazjan bardzo ważna, a wielopokoleniowe rodziny to nie rzadkość. Dzieci kardazjańskie poddawane są intensywnym treningom umysłowym, być może przyczyniając się do sławnej wzrokowej kardazjańskiej pamięci.

Borg:
Borg to pseudo-gatunek cybernetycznych istot (cyborgów) pochodzących z Kwadrantu Delta uznawany za najgroźniejszą cywilizację zamieszkującą naszą galaktykę. Wśród Borg nie istnieje koncept indywidualnej osobowości. Wszystkie umysły połączone są w całość, tworząc kolektywną świadomość dążącą poprzez asymilację do jednego celu: doskonałości. Borg próbują asymilować przedstawicieli każdego gatunku, który uznają za wartościowy. Ciała zostają wyposażone różnorodne implanty, które wspomagają i wzmacniają funkcje organizmu.

Zwiastun:


Opis odcinków
Spis odcinków
<