Star Trek - filmy


Star Trek I - The Motion Picture
Do Ziemi zbliża się niezidentyfikowana forma energii, przypominająca obłok. Admirał Kirk przejmuje dowodzenie nad świeżo wyremontowanym USS Enterprise, aby zlikwidować zagrożenie i po raz kolejny uratować Ziemię przed zagładą. Jednak spotkanie z tajemniczym obiektem kończy się całkowitym obezwładnieniem statku, zaś obca sonda porywa jednego z członków załogi...
Star Trek II - Gniew Khana
Admirał Kirk i załoga Enterprise stawiają tym razem czoła dawnemu wrogowi. Jest nim Khan Noonien Singh - kiedyś uwięziony przez Kirka na opuszczonej planecie przestępca - który pragnie zemsty. Zamierza tego dokonać przy pomocy Projektu Genesis - programu stworzonemu w celach pokojowych, który jednak może służyć również jako potężna broń. Przejmuje statek Federacji - USS Reliant i rozpoczyna realizację swojego planu...
Star Trek III - W poszukiwaniu Spoka
Po wielkiej bitwie z Khanem, Enterprise powraca do doków w celu dokonania napraw. Tymczasem, gdy Kirk i jego załoga opłakują śmierć Spocka, pojawia się Sarek, który domaga się, aby ciało jego syna wróciło na ojczystą planetę ich rasy - Vulcan. Wbrew rozkazom dowództwa, Kirk z przyjaciółmi uprowadza Enterprise, aby dotrzeć na planetę Genesis i znaleźć ciało starego przyjaciela.
Star Trek IV - Powrót do domu
Kirk i jego załoga towarzyszy Spockowi na Vulcanie, podczas jego rekonwalescencji. W tym samym czasie, na Ziemi, klingońska dyplomacja próbuje doprowadzić do ukarania Kirka za jego zbrodnie przeciwko ich rasie na planecie Genesis. Ambasador Sarek występuje w obronie admirała i doprowadza do kompromisu. Kirk odpowie jedynie przed sądem federacyjnym za złamanie praw Federacji i Floty.
Star Trek V - Ostateczna granica
Kuzyn Spocka Sybok jest wmieszany w porwanie ambasadorów. Oczywiście misję ich uwolnienia spada na ramię kapitana Kirka i dzielnej załogi Enterprise. Jednakże na to właśnie liczył Sybok, który dokonuje przejęcia statku i udaje się wraz z oczywiście całą załogą ku środkowi galaktyki, gdzie wierzy spotkać Boga. Spotykają tam tylko potężną świetlistą istotę.
Star Trek VI - Wojna o pokoj
Imperium Klingonów doznaje poważnego ciosu podczas eksplozji kopalni na jednym ze swoich księżyców. W rezultacie klingoni chcą podpisania pokoju z federacją. Kapitan Kirk ma wyruszyć w swą ostatnią misję i przyjąć ambasadora. Niestety wkrótce po przyjęciu na Enterprise, ambasador zostaje zamordowany, a proces pokojowy załamuje się. Klingoni za morderstwo chcą ukarać Kirka. Kirk i McCoy zostają skazani na ciężkie więzienie.
Star Trek VII - Pokolenia
Raz na kilkadziesiąt lat tajemnicze zjawisko otwiera przejście do innego wymiaru zwanego Nexusem. Ci którzy w nim się znajdą, zaznają tam wieczną szczęśliwość. Pod koniec XXIII wieku ma miejsce dziewiczy rejs nowego statku Enterprise – NCC-1701-B. Na rejsie tym honorowym gościem jest emerytowany kapitan Kirk, który ginie podczas próby uwolnienia dwóch jednostek z niezidentyfikowanej energetycznej anomalii. 78 lat później, Enterprise-D dowodzony przez kapitana Jean-Luca Picarda otrzymuje zadanie rozwikłania zagadki domniemanego ataku Romulan na nieuzbrojone laboratorium Gwiezdnej Floty. Picard wpada na trop spisku, w który zamieszani są w rzeczywistości Klingoni i ekscentryczny naukowiec - dr Tollan Soran.
Star Trek VIII - Pierwszy kontakt
Borg już kilka krotnie atakował Federację. Przynosił zniszczenia, lecz groźba asymilacji zawsze zostawała oddalona. Borgowie uderzając kolejny raz decydują się zniszczyć źródło Federacji. Nowy USS Enterprise NCC-1701E, pod dowódcztwem kapitana Piccarda, próbuje zatrzymać Borgów. Ale tym razem celem jest Ziemia XXI wieku. Tylko cudem Enterprise cofa się w czasie, kiedy to ludzie dopiero wymyślają naped warpowy. W tych czasach są bezbroni względm Borga. Z drugiej strony walka z nimi tutaj może spodować zmianę lini czasu. Nie będzie to łatwe zadanie, ale Piccard i załoga też nie są zółtodziobami.
Star Trek IX - Rebelia
Od początku istnienia Zjednoczonej Federacji Planet jasno określa się Pierwszą Dyrektywę: niedozwolona jest jakakolwiek ingerencja w naturalny rozwój innych cywilizacji. Wyznacza ona niejako politykę eksploracji kosmosu przez oddziały Gwiezdnej Floty. Data jest jednym z obserwatorów z ramienia Federacji. Jego nagła, niewyjaśniona awaria powoduje zdemaskowanie obserwatorów i sprowadza na Ba'ku Enterprise. Próbujący załgodzić sytuację Picard nawiązuje bliższy kontakt z Anij, jedną z mieszkanek osady, od której dowiadue się, iż Ba'ku wcale nie są tacy na jakich wyglądają. Stopniowo, załoga Enterprise odkrywa spisek...
Star Trek X - Nemesis
Załoga Enterprise zostaje skierowana na planetę zamieszkaną przez Romulan - wieloletnich wrogów Federacji, którzy wyrazili chęć rozpoczęcia negocjacji pokojowych. Po przybyciu na Romulus okazuje się, że członkowie załogi staną w obliczu zagrożenia, które może doprowadzić do zniszczenia Ziemi.
Star Trek XI
Dziarski i buntowniczy James Kirk i równie zuchwały pół-Vulcan, pół-człowiek Spock to członkowie załogi gwiezdnej floty, wyruszającej w pierwszy rejs na pokładzie nowoczesnego statku kosmicznego U.S.S. Enterprise. Podczas swojej fascynującej wyprawy spotykają złego i okrutnego Nero, który zaślepiony chęcią zemsty, stwarza zagrożenie dla całej ludzkości.
Star Trek XII - W ciemność
Kapitan James T. Kirk zostaje zdegradowany do Pierwszego Oficera, jednak po ataku na kapitanów Gwiezdnej Floty ponownie obejmuje dowództwo USS Enterprise, by ścigać zamachowca. Zamachowcem okazuje się Khan, genetycznie modyfikowany człowiek, króry ukrywa się na ojczystej planecie Klingonów.
Star Trek XIII - W nieznane
Załoga USS Enterprise wyrusza na pięcioletnią misję w niezbadaną jeszcze część galaktyki. W trakcie podróży USS Enterpraise napotyka na złowrogą obcą rasę, która atakuje statek Gwiezdnej Floty, prawie całkowicie go niszcząc. Załoga USS Enterprise ratuje się ucieczką w kapsułach ratowniczych na obcą planetę Altamid, na której spotykają wojowniczkę Jaylah. Okazuje się że przywódcą obcej rasy jest Krall, który zaplanował zemstę na Gwiezdnej Flocie. Krall ma zamiar zdobyć starożytny artefakt Abronath, dzięki któremu zniszczy całą Gwiezdną Flotę. Większość załogi USS Enterprise, została uwięziona przez Kralla. Jaylah pomaga uwolnić załogę USS Enterprise i wkrótce na pokładzie starego statku Gwiezdnej Floty USS Franklin ścigają Kralla do Bazy Gwiezdnej Yorktown.