Opis serialu
Spis odcinków

Opis odcinków.

Sezon 1

01x01 i 01x02 - Pilot
Nathana Westa i jego dziewczyna Kylen Celina mają lecieć jako koloniści na Tellusa. Niestety, w skład ekipy ma zostać włączonych 10 tanków, kosztem 10 kolonistów. West decyduje się na lot na gapę, ale nie udaje mu się. W zamian musi wstąpić do Gwiezdnej Kawalerii. Cooper Hawkes jest invitro. Jest prześladowany przez ludzi. W czasie pogoni za kilkoma osobami, które chciały go powiesić, wpada na patrol policyjny i rzuca nie na nich. Wyrok musi odbyć w Kawalerii Powietrznej. W czasie ćwiczeń Cooper nie chce walczyć i naraża innych na niebezpieczeństwa. Wkrótce ich trening przerywa wiadomość, że zespół lądujący na koloni Tellus i koloni Vesta został zaatakowany przez niesprowokowaną, zaawansowaną technologicznie rasę. Od tego momentu Ziemia jest w stanie wojny. W czasie misji treningowej na Marsie, natrafiają na rozbity obcy statek. Jednak nie wszyscy obcy zginęli w czasie rozbicia. Jeden przeżył i próbuje walczyć. Po tej misji 58 zostaje przydzielona na lotniskowiec USS Saratoga. Tam spotykają swojego dowódcę Podpułkownika 'TC' McQueen'a.
01x03 - The Farthest Man From Home - Dalej niż ktokolwiek
Marines lądują na Planecie Tellus i znajdują kolonistę z wyprawy na Tellusa. West wbrew rozkazom leci na Tellusa szukać Celine. W czasie misji rozpoznawczej Shane i Cooper oddzielają się od grupy marines i lecą po Westa. On tymczasem znajduje innych ocalałych rozbitków. Cooper zostaje zestrzelony, a Shane wraca po posiłki.
01x04 - The Dark Side Of The Sun - Ciemna strona Słońca
Dzikie Asy lecą na Bunuel do Koloni Ikar. Jest tam kopalna Helu-3, ważnego minerału służącego jako komponent do rakiet. Mają tam pełnić służbę wartowniczą. Niestety kopalnie opanowali silikanci. Vansen toczy też wewnętrzną walkę, gdyż to właśnie silikanci zabili jej rodziców i musi się dowiedzieć dlaczego.
01x05 - Mutiny - Bunt
58 eskadra marines wraz z pułkownikiem McQueen wracają na lotniskowiec Saratoga na pokładzie transportowca USS Mac ARTHUR. Większość ładunku to zahibernowani ludzie, ale jest też kilka kontenerów z nienarodzonych Invitros. Kilku z załogi wraz z Kapitanem Lewelyn są tankami. W czasie przelotu przez Krwawą Dolinę między 2 Wodorowymi gazami Adharą i Aludrą, zdarza się awaria reaktora. Awarię tę spowodował obcy niszczyciel klasy "D", łowca-zabójca. Jedyna szansa ucieczki to odciąć zasilanie jednej sekcji kriogenicznej. Wybór pada na sekcje 46 w której znajdują się Invitros. Cooper Hawkes nie może się z tym pogodzić i wraz z załogą próbuje przejąć dowodzenie nad transportowcem.
01x06 - Ray Butts
Na pokład Saratogi dostaje się podpułkownik Raymond Thomas. Łamie kody śluzy by dostać się na pokład. Zachowuje się bardzo tajemniczo i wszystkich próbuje wkurzyć. Pokonuje całą eskadrę Dzikich Asów zarówno w walce wręcz jak i w paintboola. Okazuje się że testował 58 eskadrę i zabiera ją na tajną misję. Lecą na planetę 2063-F, w celu uratowania sześciu myśliwców SA-43 z terytorium wroga, Lecz nie jest to prawdziwy cel misji.
01x07 - Eyes - Oczy
Dzikie Asy mają spędzić kilka dni wolnego na ziemi. Niestety zostaje zamordowany Sekretarz Generalny Chatwell. Wszystkie przepustki zostają anulowane. Pułkowniku McQueen i poruczniku Hawks zostają skierowani na test lojalności. Tymczasem do 58 zostaje uzupełniona kilkoma nowymi marines. Na pokładzie USS Saratoga mają zostać zorganizowane wybory nowego Sekretarza.
01x08 - The Enemy - Niewidzialny wróg
58 jest przesłuchiwana w sprawie misji, podczas której zostaje wysłana na planetę Tartar, którą nazywają Piekło. Tuż po lądowaniu są światkami jak jakiś marines rozstrzelał cały pluton. Na planecie dzieje się coś dziwnego. Przez dziwne błyski, marines zaczynają się dziwnie zachowywać. Jak się okazuje te błyski to nowa broń pijaw. działa w ten sposób, że wydobywa z podświadomości najskrytsze lęki.
01x09 - Hostile Visit - Nieprzyjacielska wizyta
W czasie ataku na saratoge zostaje unieszkodliwiony obcy statek. Wojsko ma zamiar użyć go jako Konia Trojańskiego. Dzikie Asy muszą się nauczyć pilotażu tego statku, gdyż wszyscy zgłosili się na ochotnika do tej misji. Niestety nie mają zbyt dużo czasu na naukę.
01x10 - Choice Or Chance - Wybór lub szansa
Po nieudanej misji obcym bombowcem, 58 rozbija się na planecie. Nathan, Shane, Vanessa i Paul zostają złapani przez silikantów i umieszczeni w kolonii karnej Kazbek. Cooper wraz z McQueen muszą ich uratować. Nathan odnajduje tam Celine, ale czy to napewno Celina?
01x11 - Stay With The Dead - Zostań z matrwymi
Na pokład USS Saratoga wraca z planety Cer transportowiec z rannymi i martwymi marines. Wszyscy sądzą, że cała 58 zginęła. Jedynym ocalałym jest West. Jest ciężko ranny i jako jedyny wierzy że 58 żyje. Musi przypomnieć sobie co się dokładnie wydarzyło na planecie. Lecz przez to, że ciągle powtarza że 58 żyje, może go czekać operacja podczas której, zniszczą jego pamięć.
01x12 - River Of Stars - Rzeka Gwiazd
Pijawy atakują grupę transportowców. Transporter z 58 zostaje trafiony i wytrącony z kursu. Transporter leci gdzieś w kosmos bez silników, systemów nawigacyjnych i z uszkodzonym radiem. Są święta Bożego Narodzenia. Wkrótce zaczną się większe kłopoty. Transporter leci kursem kolizyjnym wprost na kometę. Ale przecież są święta i cuda się zdążają.
01x13 - Who Monitors The Birds - Kto pilnuje ptaków?
Cooper Hawks zostaje zwerbowany do super tajnej misji. Po wykonaniu misji jego wyrok zostanie unieważniony i będzie mógł opuścić wojsko. W trakcie misji ginie jego partner i przełożony. Cooper sam musi dostać się do punktu ewakuacyjnego na terenie w którym, aż roi się od pijaw. Odcinek przeplatany jest jego wspomnieniami. Od momentu narodzin, aż do ucieczki ze szkoły invitro.
01x14 - Level Of Necessity - Poziom Przymusu
Planeta Dedal, 150 metrów pod ziemią. Vanessa Damphousse Zaczyna widzieć kolory na postaciach 58 marines. Sprzeciwia się rozkazom i nie pozwala wejść 58 do tunelu. Ratuje im to życie. Czy ma to związek z anomalną intuicja? Czy Vanessa ma zdolności PSI? To wszystko chce wiedzieć Pułkownik Matthiew Burke, który wraz z 58 wyrusza na kolejną misją na Dedala.
01x15 - Never No More - Nigdy więcej
Pijawy wyprodukowały nowy myśliwiec. Wszyscy nazywają ten statek Pijawa von Richthofen'a. Jest niewykrywalny przez radary i posiada silny pancerz. Wiele eskadr zostało zniszczonych, tak szybko, że nawet nie zdążyli się dowiedzieć kto ich rozwalił. Na Saratoge przylatuje 35 eskadra, a w niej kapitan Oakes, były chłopak Shane.
01x16 - The Angriest Angel - Wściekły Anioł
Wszyscy szukają sposobu na zniszczenie nowego myśliwca Pijaw. W rękach Aerotech znalazł się "Proch Soola". Produkt który po rafinacji mógłby służyć jako paliwo. Postanawiają zbudować pocisk zasilany tym minerałem, który miałby ogromną siłę zniszczenia. Na pokład Saratogi wkrada się Sikikant, aby sabotować budowe broni. Pułkownik McQueen ma zamiar podać się operacji usunięcia mięśniowo elektronicznego implantu w uchu środkowym, który uniemożliwia mu latanie myśliwcem, po to by dopaść Pijawe von Richthofen'a.
01x17 - Toy Soldiers - Mali żołnierze
Brat Westa, Neil, zaciągnął się do wojska. Dostał przydział na okręcie USS Saratoga w 5 rozpoznawczej. W czasie odprawy jego dowódca porucznik Herrick zgłasza na ochotnika 5 rozpoznawczą do misji. Wszyscy lądują na planecie Mors. Ich misją zadaniem jest obserwacja wroga. Niestety porucznik Herrick bardzo szybko chce się wykazać swoimi umiejętnościami. Atakuje wieże komunikacyjną Pijaw. Jednak okazuje się że to makieta i 5 rozpoznawczy dostaje się w krzyżowy ogień wroga.
01x18 - Dear Earth - Droga ziemio
Na USS Saratoga końcu dociera poczta. Vanessa dowiaduje się że jej narzeczony na ziemi, nie mógł się doczekać i wybrał jej koleżankę, na przyszłą żonę. Vanessa w czasie misji na planetę Memnon, zostaje ranna odłamkiem i traci wzrok. Nathan dowiaduje się, że z powodu pomyłki rodzice nie dostali zawiadomienia, iż jego brat Neil zginął w akcji. Cooper i McQueen też dostają listy. Dostają rozkaz by wystąpić w telewizji.
01x19 - Pearly - Perełka
Dzikie Asy wraz z podpułkownik McQueen, są pod ciężkim ostrzałem. Ratuje ich z opresji Sierżant Louie Fox z 7 Batalionu Kawalerii. Wszyscy uciekają czołgiem który nazywa się Perełka. Na pustkowiu spotykają też Majora Cyrila MacKendricka z Piechoty Jej Królewskiej Mości. Od 18 miesięcy żyje sam i stara się rozszyfrować język pijaw. Podczas wycofywania się do punktu zrzutu śledzą ich Silikanci. Wkrótce Wang staje przed trudnym wyborem. Zdradzić przyjaciół by ocalić skórę, czy wyjawić im tajemnice, jakie kiedyś wyjawił podczas przesłuchiwania przez silikantów.
01x20 - R & R - Urlop
58 od wielu dni wysyłana jest na różne misje, przez co są zmęczeni. W trakcie powrotu na Saratoge, atakują ich pijawy i Cooper zostaje ranny. W szpitalu przez pomyłkę podają mu tabletki, zielone perełki, przez które invitro się uzależniają. Dzikie Ady dostają 48 godzinną przepustkę. Na Bahus, stacji kosmicznej, wojnę zostawiają za sobą i odpoczywają. Wang zaczyna żywić uczucia do Vanessy, a Cooper pierwszy raz ma randkę. Niestety ta przygoda przysparza mu kłopoty, gdyż owa kobieta częstuje go zielonymi perełkami. Cooper musi potem przejść odwyk.
01x21 - Stardust - Gwiezdny pył
Na Saratoge przybywa bardzo tajemniczy transportowiec. Cała załoga Saratogi zostaje zamknięta w kajutach. 58 zostaje wysłana na tajną misję, w czasie której mają spotkać się z transportowcem i eskortować go. Chwile po spotkaniu transportowiec otwiera ogień do żeleźniaków 58. Po powrocie dowiadują się, że to były ćwiczenia i że czeka ich misja w której mają rozkaz przegrać.
01x22 - Sugar Dirt - Brązowy cukier
Zaczyna się wielka operacja "Kowal". Pierwszym krokiem jest zdobycie lotniska na planecie Demios. 58 wraz z 25 tysiącami marines lądują na planecie, ale obecność pijaw jest niewielka. Jak się okazuje pijawy zrobiły zasadzkę i atakują flotę w kosmosie. Cele misji się zmieniły i cała flota poleciała do sektora Ixion. Przez prawie 3 miesiące Dzikie Asy chowają się na planecie, bez żadnego wsparcia ze strony floty.
01x23 - And If They Lay Us Down To Re - Jeśli poświęcil nas dla pozostałych...
Operacja "Najai" odniosła sukces, więc czas na kolejny krok w operacji "Kowal". Dzikie Asy dostają zadanie umieszczenia automatycznego systemu naprowadzania, na księżycu rodzimej planety pijaw, dla celów tej operacji nazwane "Kowadło". Na tą misje Cooper zabiera komiks, Sierżant Brach. Po wylądowaniu napotykają kilka pijaw, więc szybko i cicho się z nimi rozprawiają. Na księżycu tropią też dziwne dwunożne stworzenie i znajdują jaskinie, która okazuje się być miejscem narodzin obcej rasy.
01x24 - Tell Our Moms We Did Our Bes - Chcieliśmy jak najlepiej
Na USS Saratoga ląduje obcy statek z emisariuszem. Zaczynają się rozmowy pokojowe. Emisariusz zażyczył sobie by w trakcie rozmów był dyrektor Aerotech, Allan Wayne. Emisariusz zgodził się też przekazać jeńców z Vesty i Tellusa. Niestety rozmowy nie przebiegają pomyślnie. W pokoju w którym odbywa się spotkanie wybucha bomba, tym samym niszcząc szanse na pokój. Transportowiec z kolonistami zostaje zaatakowany, w wyniku czego dryfuje w powietrzu. 58 ma rozkaz przywieźć kolonistów do domu. Tym razem nie wracają wszyscy.


Początek strony
Opis serialu
Spis odcinków