Opis serialu
Spis odcinków

Opis odcinków.

1x01 - Pilot Episode - Part 1 - Pilot - Cz. 1
Trzykrotny medalista w bieganiu Steven Gordon znany jako Flash, zdobywa medale dla swojego ojca, zmarłego trzynaście lat temu w wybuchu podczas tajemniczego eksperymentu. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się asystent ojca doktor Hans Zarkov, twierdząc że jego ojciec może żyć, bo w trakcie eksperymentu został wciągnięty w tunel czasoprzestrzenny, prowadzący na planetę Mongo. Tymczasem na Ziemię Ming wysyła cyborga by odzyskał urządzenie zwane Imex.
1x02 - Pilot Episode - Part 2 - Pilot - Cz. 2
Flash i Dale przybywają na Mongo. Zostają doprowadzeni przed oblicze Minga. Flash odkrywa, że to Ming przysłał Cyborga. Flash jest torturowany przez Rankola, a Dale ma być podarunkiem dla Minga. Niespodziewanie na ratunek przybywa córka Minga, która w tajemnicy przed ojcem sama chce zdobyć Imex. Flash wraz z Dale wracają na Ziemie. W ślad za nimi rusza wysłana przez Minga łowczyni Baylin.
1x03 - Pride - Duma
Rankor wysyła na Ziemię Tyrusa, by sprowadził Baylin. Tymczasem na Ziemi Baylin chce zamieszkać u Falsha Gordona. Tyrus twierdzi, że Baylin należy do niego, jednak Baylin jest innego zdania.
1x04 - Infestation - Plaga
Z Mango na Ziemie przedostają się mucha szczęścia. Ofiara ugryzienia doznaje wielkiego uczucia szczęścia, lecz wkrótce umiera jak nie otrzyma antidotum. Niespodziewanie mucha szczęścia gryzie Nicka. Flash wraz z Baylin musi udać się na Mongo, by zdobyć lekarstwo. Tymczasem Dale musi cały czas sprawiać przykrość Nickowi, by utrzymać go przy życiu.
1x05 - Assassin - Zabójca
Ming wysyła na Ziemię zabójcę, który posiada technologie zmiany postaci. Na początku Flash sądzi, że na Ziemię przybył jego ojciec i wyrusza za min do Waszyngtonu. Wkrótce wychodzi na jaw, że zagrożeni są wszyscy na Ziemi, którzy pracowali wraz z ojcem Flasha, nad technologią tuneli.
1x06 - Ascension - Wzlot
Na Ziemię dostaje się dwóch Daktylian, którzy porywają młodego graficiarza. Flash wraz z Dale i Baylin wyruszają na Mongo by uratować chłopaka jednak ten niespodziewanie zostaje porwany przez księżniczkę Aurę. Wkrótce Flash dowiaduje się, że chłopak jest zaginionym synem Vultana, przywódcy Daktylian.
1x07 - Life Source - Źródło życia
Ming wysyła na Ziemię młodą i silną kobietę Lilianę, która ma z Ziemian wysysać energię życiową. Jednak Lilian poddała się pokusie i tę energię chciała zatrzymać dla siebie. Tymczasem Dale spotyka starszych ludzi, którzy twierdzą, że są młodymi sportowcami. Joe podejrzewa, że Dale i Flash nadal żywią do siebie uczucie i wpada w sidła Lilian.
1x08 - Alliances - Sojusznicy
Flash Gordon wybiera się na Mongo w poszukiwaniu ojca. Doktor Zarkov decyduje się osobiście zobaczyć obcą planetę. Flash chce spotkać się z Werdenami, gdyż tam ponoć był jego ojciec. Tymczasem Książe Barin przybywa do Minga by rozmawiać o dostawie wody dla swojego ludu, jednak cena za to jest zbyt wysoka. Zarkov musi naprawić maszynę do tworzenia wody, zanim kolejni Werdeni zmuszeni będą do opuszczenia wioski.
1x09 - Revelations - Odkrycie
Flash w przebraniu chce wkraść się do pałacu Minga, zamierza odnaleźć generator szczelin i uruchomić go by wrócić na Ziemię. Tymczasem Ming dzięki mnichom chce poznać przyszłość, jednak mnisi przewidują koniec jego rządów. Aura chce pokazać ojcu że jest już dorosła i chce poznać tajniki dyplomacji. Kiedy doktor Zarkov trafia do więzienia Minga, dowiaduje się, że w tej samej celi przebywał ojciec Flasha Gordona.
1x10 - Till Death - Póki śmierć nas nie rozłączy
Aura nie chce ślubu z Barinem więc wymyśla plan w którym za pomocą czarów Flash Gordon zakochuje się w niej. Zakochany Flash zamierza przenieść się na Mongo mimo sprzeciwu Dale. Ming znajdując Flasha w pałacu nakazuje walkę na śmierć i życie o rękę córki. Walczyć mają Flash i Barin.
1x11 - Conspiracy Theory - Teoria spisku
Rankol odkrywa, że szczeliny coraz częściej same się otwierają. Aby zapobiec wielkiemu kataklizmowi sprowadza doktora Zarkova na Mongo i prosi go o pomoc w rozwiązaniu problemu. Tymczasem na Ziemi Dale musi sprostać reporterce z innego kanału telewizyjnego, która chce nagłośnić sprawę tajemniczej kobiety wyłaniającej się ze szczeliny w skate-parku.
1x12 - Random Access - Dziwnym trafem
Flash Gordon z przyjaciółmi badają szczeliny pojawiające się w małym motelu. Kiedy Flash i Dale znajdują się w pokoju hotelowym pojawia się Joe i sądzi że nakrył ich w dwuznacznej sytuacji. Kiedy dochodzi do bójki między Flashem i Joe otwiera się szczelina i obaj przenoszą się na Mongo. Joe poznaje prawdę o Mongo skrywaną przed nim przez Dale i Flasha Gordona.
1x13 - Secrets and Lies - Sekrety i kłamstwa
Doktor Zarkov znalazł sposób na otwieranie szczelin i przenoszą się na Mongo. Trafiają akurat w środek pościgu. Uciekinierem jest Daktylian, którego Flash zna i zamierza go uratować. Wkrótce Flash odkrywa, że Zurnowie chcą wojny z Daktylianami. Mingowi to na rękę, gdyż dzięki temu będzie mógł zmniejszyć dostawy wody.
1x14 - Sorrow - Smutek
Baylin śni na jawie. Musi wrócić na Mongo by uczestniczyć w święcie znanym Dzień Chwały, w którym oddaje się cześć zmarłym. Flash i Dale zamierzają jej towarzyszyć. Po przybyciu na miejsce Baylin odkrywa, że świątynia została splądrowana. Tymczasem Ming chce wykorzystać Dzień Chwały by dać nauczkę Balinowi.
1x15 - Stand and Deliver - Wstawaj i pracuj
Ming dowiaduje się o niszczy całą wioskę Balina. Werdeni są poszukiwani przez łowców głów, a później sprzedawani na aukcji niewolników. Flash chce wykupić pojmanych Werdenów, jednak okazuje się, że wszyscy są wykupywani przez jedną osobę. Wkrótce by ocalić Werdenów Barin sam oddaje się w ręce Minga.
1x16 - Possession - Własność
Joe nie chce odpuścić Dale i Flashowi. Zamierza udowodnić, że Mongo istnieje. Zabiera Zarkovi otwieracz do szczelin i dostaje się na Mongo. Wkrótce staje się więźniem Minga. Tymczasem Flash spotyka dwie największe czarownice na Mongo. Jedna z nich opanowała ciało Dale.
1x17 - Thicker Than Water - Gęściejszy od wody
Kiedy Flash Gordon dostaje się do miasta Minga Nascentu, niespodziewanie w jego ręce trafia dziecko Deviatów. Decyduje zabrać dziecko do osady Deviatów. Tam poznaje króla Dewiatów Tereka. Wkrótce Flash Gordon organizuje spotkanie między Terekiem a córką Minga Aurą.
1x18 - Ebb and Flow - Odpływy i przypływy
Ming ma wielki problem z brakującą wodą. Dzięki Imexowi Rankol otwiera szczelinę w jeziorze na Ziemi i całą wodę przenosi na Mongo. Ming ustanawia Aurę prefektem Deviatów. Wkrótce później Aura przekonuje się jak bardzo Ming gardzi Deviatami. Tymczasem Joe jest pod coraz większym wpływem naukowców Minga.
1x19 - Blame - Zrzut
Cała woda którą podarował Flash Gordon została skażona i wielu zaczyna chorować. Wszyscy podejrzewają że wodę zatruł Terek. Flash musi udowodnić że to nie prawda i chce znaleźć odtrutkę. Jednak sam musi napić się skażonej wody. Tymczasem doktor Zarkov dowiaduje się, że ojciec Flasha Gordona żyje i jest przetrzymywany w cytadeli Minga.
1x20 - Cold Day In Hell - Zimny dzień w piekle
Flash Gordon musi wykonać ostatnie zadanie by dowieźć prawdy głoszonej przez przepowiednie i zostaje wysłany do krainy Frigia, gdzie musi uratować królową Freye. Po drodze poznaje przemytnika lodu Brini, która okazuje się córką władcy Trytonu.
1x21 - Revolution - Part 1 - Rewolucja - Cz. 1
Terek zbiera sojuszników do walki z Mingiem. Ming wypowiada wojnę Frigi i wysyła tam wszelkie dostępne wojska. Ming odkrywa że Rankol należy do mnichów Celetropów i wtrąca go do lochu za zdradę. Dale emituje materiał o zagrożeniu z planety Mongo i staje się celem agentów rządu. Aura dostaje się do zbrojowni Minga i zabiera większość uzbrojenia by przekazać je dla rebeliantów.
1x22 - Revolution - Part 2 - Rewolucja - Cz. 2
Flash Gordon odnajduje ojca w laboratorium Rankola. Tymczasem Ming nie zamierza się poddać i Terek zmuszony jest atakować Nascent. Ming sprzymierza z Azurą by wygrać z rebeliantami. Aura chce uratować życie ojca, jednak Ming zaślepiony jest nienawiścią do Deviatów i rządzą władzy absolutnej jako Imperator Mongo.

Opis serialu
Spis odcinków